T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Güneysınır Vali İhsan Dede İlçe Devlet Hastanesi


T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Konya İl Sağlık Müdürlüğü Güneysınır Vali İhsan Dede İlçe Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Personellerine, “Çocuk İstismarı Ve İhmali” Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 13/06/2018

Güneysınır Sağlık Müdürlüğünce, çocuk istismarı ve ihmaliyle mücadele konusunda verilen hizmetlerin kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla, hizmet sunanlara, bilgi, beceri ve davranışlarını geliştirmeyi sağlayacak eğitimler verildi.

Dr. Kaan Berktaş tarafından  hastanemizde verilen eğitimden, aile hekimleri, aile sağlığı elemanları, acil sağlık personelleri, idari ve hizmetli personeller ile 112 acil sağlık personelleri faydalandı.

Dr. Kaan Berktaş 
 eğitimde yaptığı konuşmada, insanlık tarihi ile yaşıt olan suç kavramı karşısında himayeye en muhtaç menfaat grubunun çocuklar olduğu belirtti. Cinsel istismara uğrayan çocukların hem ruhen hem de fiziken örselendiğini, defalarca yıpratıcı süreci yaşadığını belirten Berktaş, ailesiyle ya da tek başına kolluk kuvvetine müracaat eden çocuğun hem karakollarda hem hastanelerde hem de mahkemelerde defalarca olayı anlatmak zorunda kaldığını ifade etti.  Eğitim alan kamu görevlilerinin ise imkânlarına göre eğitimleri çerçevesinde aileler ve çocuklarda bu konuda farkındalık oluşturması gerektiğini belirtti. 


IMG-20180529-WA0018.jpg