Konya'da 2. Doz Aşılama Oranı %65'e Yükseldi
07 Ekim 2021

Konya'da 2. Doz Aşılama Oranı %65'e Yükseldi

     Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan Covid-19 Aşı Bilgilendirme Haritası 2. doz aşı yapılma oranında şehrimiz % 65 aşılama ile ‘Turuncu’ il kategorisinden, ‘Sarı’ il kategorisine geçmiş bulunmaktadır. 
    İlimizde, aşılanma oranının artmasına bağlı olarak vaka sayılarındaki azalma ciddi bir şekilde kendisini göstermektedir. Covid-19 ile mücadelemizde başarıyı kalıcı olarak yakalayabilmemiz için vatandaşlarımızdan duyarlılıklarının devam etmesini istiyor 1. Doz aşı yapılma istatistiklerinde yakaladığımız yüksek orana ( % 82 )  2. doz aşıda da ulaşmayı arzu ediyoruz. 2. Doz aşı oranında  ‘Mavi’ ( Düşük riskli il ) kategorisine en kısa sürede geçmek için vatandaşlarımızı aşı polikliniklerimize davet ediyoruz.
     Aşılama hizmetleri ilimizde, kamu, özel ve üniversite hastaneleri başta olmak üzere aile sağlığı merkezleri ve erişimin kolay olduğu birçok noktada verilen hizmetlerle sağlanmaktadır. Bu hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırarak, salgının bir an önce bitmesi için özverili ve fedakâr bir şekilde görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza tekrardan teşekkür ediyor, salgından kurtuluşun tek reçetesinin ‘Aşı’ olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.